Subsidie Geweld in afhankelijkheidsrelaties (GIA) en Meldpunt Crisiszorg

Algemeen

Een aantal organisaties kan subsidie aanvragen voor op het voorkomen, signaleren, stoppen en duurzaam oplossen van verschillende geweldsvormen en acute en niet-acute crises.

Deze subsidie kan aangevraagd worden vanaf de dag na officiële bekendmaking in het Gemeenteblad tot 1 oktober 2025.

Belangrijke woorden uitgelegd

Belangrijke woorden uitgelegd

beleidskaderRegionaal beleidskader Geweld in Afhankelijkheidsrelaties en Meldpunt Crisiszorg West-Brabant 2022-2025, of een beleidskader dat dit vervangt of opvolgt en betrekking heeft op hetzelfde thematische beleidsterrein. 

Wie kan subsidie aanvragen?

  • Stichting Veilig Thuis West-Brabant
  • Stichting Safegroup
  • Organisaties of samenwerkingsverbanden met aantoonbare expertise op het gebied van geweld in afhankelijkheidsrelaties 
  • Meldpunt crisiszorg West-Brabant 

Waarvoor kunt u subsidie aanvragen

OrganisatieSubsidie aanvragen voor
Stichting Veilig Thuis West-BrabantTaken van Stichting Veilig Thuis West-Brabant zoals beschreven in bijlage 1, paragraaf 1 van het Beleidskader en uitvoering taken Cirkel is Rond zoals beschreven in bijlage 1, paragraaf 3 van het Beleidskader.
Stichting SafegroupActiviteiten vrouwenopvang zoals beschreven in bijlage 1, paragraaf 2 van het Beleidskader.
)rganisaties of samenwerkingsverbanden met aantoonbare expertise op het gebied van geweld in afhankelijkheidsrelaties Overige activiteiten Geweld in Afhankelijkheidsrelaties zoals beschreven in het Beleidskader in het algemeen, en in bijlage 1, paragraaf 3 in het bijzonder (uitgezonderd de taken Cirkel is Rond).
Meldpunt crisiszorg West-BrabantActiviteiten meldpunt crisiszorg (acuut en niet-acuut), zoals beschreven in het Beleidskader, deel II.

Voorwaarden bij de subsidie

  • De activiteiten worden uitgevoerd in West-Brabant.
  • De activiteiten zijn gericht op voorkomen, signaleren, stoppen en duurzaam oplossen van huiselijk geweld en kindermishandeling en acute en niet-acute crises.
  • De aanvrager onderschrijft en werkt volgens de Visie gefaseerd samen aan veiligheid.

Hoeveel subsidie is er?

Het maximale subsidiebedrag (subsidieplafond) per subthema is: 

 Subthema2026
Veilig thuis € 11.105.802
Vrouwenopvang€ 4.456.662
Overige activiteiten GIA€ 826.071
Meldpunt Crisiszorg West-Brabant€ 975.315

Bij de vaststelling van een subsidieplafond kan het college bepalen dat bedragen bedoeld zijn voor specifieke activiteiten en organisaties zoals genoemd bij 'Waarvoor kunt u subsidie aanvraag'.

Subsidie aanvragen

Subsidie aanvragen

Subsidie aanvraag

Nodig bij de aanvraag

  • Het verplichte format activiteitenbegroting Breda in Excelformat waarbij de inkomsten en uitgaven gelijk zijn.
  • Een projectplan
  • Een kopie of foto van de bankpas met de naam van de organisatie en het rekeningnummer. Of een recent rekeningafschrift met naam en rekeningnummer.

Wanneer kunt u subsidie aanvragen

Deze subsidie kan aangevraagd worden vanaf de dag na officiële bekendmaking in het Gemeenteblad tot 1 oktober 2025.

Subsidie behandeling

Verdelen van de subsidie

Als subsidie wordt aangevraagd door organisaties of samenwerkingsverbanden met aantoonbare expertise op het gebied van geweld in afhankelijkheidsrelaties en er zijn meerdere aanvragen voor vergelijkbare activiteiten door verschillende organisaties dan beoordeelt het college:

  • De mate waarin de activiteiten bijdragen aan de doelstellingen en activiteiten zoals genoemd in het Beleidskader; in het bijzonder bijlage 1. Maximaal 50 punten.
  • De mate waarin de activiteit specifieke deskundigheid op het gebied van GIA toevoegt die lokaal onvoldoende vertegenwoordigd is. Maximaal 10 punten.
  • De mate waarin er gebruik wordt gemaakt van ervaringsdeskundigheid. Maximaal 10 punten.
  • De mate waarin er wordt samengewerkt met andere relevante organisaties. Maximaal 10 punten.
  • De mate van vakmanschap en relevante ervaring. Maximaal 10 punten.
  • De kostprijs. Maximaal 10 punten.

Alleen de aanvraag met de meeste punten, komt in aanmerking voor toekenning. Bij een gelijk aantal punten, wordt er geloot door een notaris.

Als het totaal van de tijdig ingediende, volledige en in aanmerking komende subsidieaanvragen het vastgestelde subsidieplafond te boven gaat, zonder dat er sprake is van overlappende activiteiten, worden de aanvragen naar rato toegekend. Het college kan van de procedure afwijken als dit in het belang is van de optimale verdeling van de beschikbare middelen.

Beslissing op de aanvraag

De beslissing komt binnen 13 weken na de aanvraag. Deze termijn kan met maximaal 13 weken worden verlengd.

Weigeren van de subsidie

In de subsidieverordening staan weigeringsgronden. Ook kan het college de subsidie weigeren als:

  • U geen rechtspersoon bent. Dit blijkt uit een inschrijving van Kamer van Koophandel.
  • De subsidieaanvrager geen aantoonbare relevante ervaring heeft met de activiteiten en/of doelgroep waarvoor de subsidie wordt aangevraagd;
  • De activiteiten niet regionaal van aard zijn. Tenzij er sprake is van een pilot/proef, moeten subsidies ingezet worden voor aan alle inwoners van West-Brabant die te maken hebben met geweld in afhankelijkheidsrelaties of crises (acuut en niet-acuut)
  • Toekenning zou kunnen leiden tot versnippering van het ondersteuningsaanbod.

Subsidie verstrekking

Wat bent u verplicht

In de Subsidieverordening staan verplichtingen. Daarnaast is de subsidieontvanger verplicht om iedere zes maanden samen met de gemeente een accountgesprek te organiseren, waarin de voortgang van de doelstellingen en behaalde resultaten wordt besproken

Belangrijk om te weten

  • Op alle subsidies geldt de Algemene wet bestuursrecht en de geldende Subsidieverordening. Afwijkingen daarvan staan dat in deze subsidieregeling.
  • Deze pagina is een aangepaste versie van de subsidieregeling. De officiële subsidieregeling op overheid.nl blijft leidend en wordt door de gemeente gebruikt bij de beoordeling van uw aanvraag
  • Er kan worden afgeweken van deze regels als het toepassen van de regels een onredelijke uitkomst heeft voor de aanvrager of subsidieontvanger.  
  • Voorkom korting op uw subsidie. Lees meer informatie over de beleidsregel misbruik en niet nakomen subsidieverplichtingen subsidies Breda 2025.
  • De regeling heet de Subsidieregeling Geweld in Afhankelijkheidsrelaties en Meldpunt Crisiszorg.